אודות גבריאל שילר

ד"ר גבריאל שילר הוא בוגר הפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית ומוסמך הפקולטה ליערנות של הטכניון הפדרלי השוויצרי. הוא החל את עבודתו המדעית בשנת 1969 במסגרת המחלקה לחקר היער של מנהל המחקר החקלאי שהייתה באילנות אשר בשרון. אם סגירת מחלקה זו בשנת 1986 הוא עבר למחלקה למשאבי טבע שהוקמה במרכז וולקני של מנהל המחקר החקלאי בבית דגן, שם פעל עד צאתו לגמלאות בשנת 2004. מאז ועד עתה התנדב במסגרת המחלקה ועסק ביעוץ לסטודנטים, לאנשי אגף הייעור של הקק"ל. הוא המשיך לחקור ולסכם תוצאות מחקרים שבוצעו בצורה של מאמרים.

ד"ר שילר עסק בחינוך ליערנות מקצועית באמצעות הרצאות בפני קורסים שונים של טכנאים וסטודנטים בפקולטה לחקלאות על אופן הצמיחה של עצי יער וגידולם, ממשק יער והגורמים המשפיעים עליו. במשך שנות עבודתו זיהה את המחסור החמור בידע מדעי עכשווי בקרב העוסקים ביערנות בארץ, בקרב הממשקים את השטחים הפתוחים והשמורות במדינה, בקרב קובעי מדיניות ובקרב אדריכלי גנים ונוף וגננים.  

הספר מסכם בשפה העברית את הידע שנוצר ונצבר ממחקרים שהייתי שותף לביצועם במשך כל שנות עבודתי ופורסם בדרך כלל בקבצים מדעיים בשפה האנגלית, בהתאם לדרישות האקדמיות. על כן המידע המדעי והמשמעות שלו לניהול היערות בארץ לא היה נגיש לקהל הרחב שמתעניין ביער הישראלי. הספר מתאר את מיני העצים העיקריים בחורשים וביערות בישראל, הוא מכיל סיכומי ידע עכשווי בתחום של המגוון הגנטי בכל מין ומין, בתחום של צריכת המים שלהם, בתחום של הריבוי ועוד. הספר מכיל הסברים על המשמעות של כל הידע הזה לניהול התקין של היערות כדי לשמור על קיימות היער בצורה של יער רב מיני ורב גילי שעמיד בפני פגעי טבע ומשרת את דרישות הציבור.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s